Jsem Váš online trenér

Chci se registrovat

Briliantové členství

Chci vědět více

Cvičební pomůcky

Přejít do e-shopu

Prohledejte si cviky

Naplánujte si zdravý jídelníček

Skutečně víte, co jíte?

Pomůžeme Vám sestavit zdravý jídelníček na celý týden! Pro většinu lidí není snadné sestavit jídelníček, který jim umožňuje zdravě zhubnout, udržet si stabilní hmotnost či zvýšit objem svalové hmoty. A právě proto je potřeba kvalitní stravovací plán!

Jak Vám pomůže online trenér FitCoach:

 • V případě Zlatého a Briliantového členství dostanete osobní stravovací plán na míru.
 • V sekci články a videa máte navíc na výběr z více než stovky zdravých receptů.

Dietní plán a další jídelníčky

Online trenér FitCoach Vám sestaví zdravý jídelníček podle Vašich potřeb. Poskytuje dietní jídelníček na hubnutí, udržení stabilní hmotnosti, ale také jídelníček umožňující přibrání svalové hmoty.

Jak získáte svůj jídelníček

1. Zadáte pár údajů 2. Stanovíte si cíl 3. Dostanete stravovací plán 4. Jíte podle plánu 5. Sledujete výsledky
Aby systém mohl sestavit kvalitní stravovací plán, požádá Vás při registraci o sdělení výšky, váhy a několika dalších údajů. Zvolte si, čeho chcete dosáhnout. Potřebujete zhubnout, zesílit nebo vytvarovat postavu? Systém vyhodnotí vložené údaje. Platící členové ihned obdrží cvičební i stravovací plán na celý týden. Teď už jíte podle doporučeného stravovacího plánu nebo podle svých časových a jiných možností. Vždy budete vědět, co, kdy a proč jíst. Vždy máte u sebe výsledky, statistiky a grafy. Plán můžete měnit dle potřeby.

Zdravá výživa může být chutná i dostupná

FitCoach vyvrací mýtus, že zdravý jídelníček musí být drahý, nebo snad nedosažitelný. Stravovací plán sestavujeme z běžně dostupných potravin, které seženete třeba ve Vašem oblíbeném supermarketu. Můžete si tak vybrat potraviny, které Vám chutnají.

Jak tvorba jídelníčku u Zlatého a Briliantového členství funguje?

Váš osobní jídelníček se bude každý týden skládat nejméně ze 4 denních jídel. Bude obsahovat rozpis jednotlivých jídel na každý den, seznam ingrediencí, potravin a čas konzumace.

Pokud Vám jakékoliv jídlo nebude vyhovovat, můžete jej vyměnit za jinou nabídku alternativních pokrmů. Všechny výživové plány na portálu FitCoach jsou vytvořeny kvalifikovanými výživovými poradci s dlouholetou praxí a vysokoškolským vzděláním v oboru lidské výživy.

Přečtěte si ještě více o stravovacích plánech:

 • FitCoach umožňuje sledovat a zaznamenávat potraviny, které jíte. Počítá kilojouly, nutriční hodnoty pokrmů a monitoruje Vaše výsledky.
 • FitCoach navrhuje jídelníčky na základě Výživových doporučení pro obyvatelstvo ČR, vydaných Společností pro výživu. Denní rozložení živin v stravovacích plánech je přibližně 60% sacharidů, 15% bílkovin, 25% tuků.
 • Jsme zastánci spotřeby převážně zdravých tuků. FitCoach proto doporučuje zvýšit spotřebu zejména mořských ryb a rybích výrobků, snížit příjem živočišných tuků a zvýšit podíl rostlinných olejů v celkové dávce tuku, z nich pak zejména oleje olivového a řepkového (pokud možno bez tepelné úpravy).
 • Dospělí by měli konzumovat 20 – 30 g vlákniny denně, max. 300 miligramů cholesterolu a 5 – 7 g kuchyňské soli (NaCl), mít adekvátní příjem vitamínů a minerálů.
 • Doporučujeme dostatečný pitný režim. Tj. denní příjem minimálně 1,5 – 2 litrů (při sportu či fyzické námaze ještě více) vhodných tekutin – převážně pitné vody a neslazených nápojů.
 • Energetický příjem by měl být rozdělen nejlépe do 4 – 6 jídel za den včetně snídaně a svačiny. Optimální rozložení denního příjmu energie do jednotlivých jídel by mělo  být: 25 % snídaně, 10 % svačina, 35 % oběd, 10 % druhá svačina, 20 % večeře.
 • Členům portálu FitCoach poskytujeme nástroje, které jim pomáhají k posouzení jejich váhy a možných zdravotních rizik pomocí indexu tělesné hmotnosti (BMI) a měření tělesných mír.
 • Pro dospělé s nadváhou doporučujeme denní příjem energie, který vyústí ve  zdravý úbytek tělesné hmotnosti 0,5 kg týdně. Systém FitCoach neumožňuje nikomu nastavit cíl hubnutí, který by měl za následek podváhu dle BMI.
 • Systém FitCoach určuje bazální metabolismus pomocí Harris-Benedictovy rovnice, nejznámějšího a nejvíce používaného vzorce pro stanovení energetické potřeby.
 • FitCoach neposkytuje zvláštní výživová doporučení a terapii pro dospělé, kteří zvažují, plánují či měli operativní odstranění tělesného tuku.

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na často kladené otázky nebo nás kontaktujte.