Jsem Váš online trenér

Chci se registrovat

Briliantové členství

Chci vědět více

Cvičební pomůcky

Přejít do e-shopu

Prohledejte si cviky

Neděle, 22. Leden, 2012

In-line bruslení: Jak začít?


Kondiční jízda na in-line bruslích představuje velmi zábavnou a oblíbenou pohybovou činnost. Tento typ bruslí má kolečka umístěna v jedné řadě za sebou (v angličtině „in-line“). Představuje ideální vytrvalostní aktivitu pro snižování hmotnosti. Lze ho doporučit lidem všech věkových kategorií.

  • Přínosy kondičního in-line

  • Je vhodné i pro lidi s nadváhou, nezatě žuje klouby dolních končetin, především kolena. Zpevňuje nohy a hýždě, je optimální pro spalování tuků. Můžete jej provozovat v každém věku. Rozvíjí zdatnost srdce a plic, pohyb na čerstvém vzduchu dokonale vyčistí hlavu a pomůže zapomenout na všední starosti.

Možné nevýhody

Je nutné dávat velkou opatrnost na pády. Naučit se správně padat na bruslích (bez následků) je velice důležité. Jinak hrozí riziko nepříjemných zranění. Vždy dbejte na bezpečnost jízdy. Pokud se budete na bruslích pohybovat po veřejných komunikacích, platí pro vás stejná pravidla jako pro ostatní účastníky silničního provozu.

Pár tipů před tím, než vyrazíte ven na brusle

Mezi základní technické dovednosti, které by měl každý začátečník zvládnout, patří základní postoj, jízda vpřed a různé způsoby brzdění. Věnujte také dostatek času nácviku správné techniky pádů. Vždy noste helmu, chrániče zápěstí, loktů a kolen.

Co budete potřebovat

Pro kondiční in-line bruslení jsou nejvhodnější tzv. fitness brusle. Skládají se z bot, rámu a koleček. Základní pravidlo zní, že boty musí dobře padnout a nesmí již od začátku tlačit. Minimální výbava pro bezpečnou jízdu zahrnuje helmu, chrániče zápěstí, loktů a kolen.

Jak začít?

Pokud jste úplný začátečník, začněte nácvikem správné techniky. Až získáte na bruslích 100% jistotu, můžete na nich zahájit svůj kondiční trénink. Volte rovný a pevný povrch, kde není automobilový provoz. Trénujte nejméně 3krát týdně.

Pokud je vaše kondice nízká, můžete začít pouhými 10 minutami nepřerušovaného pomalého bruslení. Délku tréninku každý týden prodlužujte o 5 minut. Cílem je dosáhnout minimálně 20-30 minut souvislé jízdy středně intenzivním tempem. Jakmile se vaše vytrvalost zlepší, doporučujeme zařadit intervalové tréninkové metody nebo fartlek.

Komentujte