Jsem Váš online trenér

Chci se registrovat

Briliantové členství

Chci vědět více

Cvičební pomůcky

Přejít do e-shopu

Prohledejte si cviky

Pondělí, 20. Srpen, 2018

Online fitness trénink: Výhody, nevýhody a jak začít


Online trénink je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů fitness průmyslu. V dnešním článku si můžete přečíst o výhodách a nevýhodách online fitness tréninku. Dále jsou zde popsány informace o jednotlivých možnostech domácího cvičení. Pokud se chcete dostat do kondice, upravit jídelníček či posílit svalové partie a celkově se cítit lépe, nečekejte až na novoroční předsevzetí a začněte ihned.

Jak již bylo napsáno v úvodu, online tréninky se těší velké oblibě. Dle výzkumu společnosti Flurry Insights se v prvním pololetí roku 2014 zvýšilo používání fitness aplikací o 62 %. Tyto aplikace rostly o 87 % rychleji než v jiných průmyslových odvětvích. Nejedná se ovšem jen o fitness aplikace, které rostou na popularitě. Na internetu se v současnosti objevují různé online webové služby nabízející streamingové cvičební programy. Celou řadu fitness videí naleznete i na YouTube.

Celý tento růst je skutečně pozitivní. Široká veřejnost má dnes k dispozici snadný přístup k informacím z oblasti fitness. Bez ohledu na to, kde se nacházíte, bez nutnosti přístupu do posilovny nebo fitness centra. Lze se ovšem setkat s několika problémy.

Prvním problémem může být spousta možností online fitness služeb. Uživatel v této oblasti může „tápat“. Pro jedince, který se rozhodl začít cvičit, nebo se zdravě stravovat není vůbec snadné vybrat si, které webové stránky navštívit.

Po zadání výrazu např. cardio do vyhledávače Google se vám totiž zobrazí přibližný počet výsledků: 116 000 000.

Pokud chcete úspěšně proplout vodami nepřeberného množství online fitness nabídek, zde je to, co potřebujete vědět:

Výhody online fitness

» Cvičení za babku. Většina online fitness programů je mnohem levnější než obdobné offline programy. Ve skutečnosti je mnoho online fitness služeb nabízeno zdarma. Zvláště pokud nevyžadujete individuální online osobní koučink, šitý na mírů konkrétním potřebám a cílům klienta.

» Cvičení podle vašich časových možností. Místo toho, abyste se museli podřizovat konkrétnímu rozvrhu cvičebních lekcí ve vašem místním fitness centru, online fitness programy nabízí skvělou možnost zacvičit si, kdykoli se vám to bude hodit.

» Přístup k velkému výběru trenérů. Díky online fitnessu již nejste limitováni výběrem osobního trenéra nebo cvičitele ve vaši místní posilovně či cvičebním studiu. Pokud se rozhodnete cvičit online, můžete si na internetu vybrat vašeho oblíbeného instruktora / cvičitele. Obrovskou výhodou online fitnessu je právě skutečnost, že nejste limitováni nedostatkem kvalifikovaných osobní trenérů ve vašem okolí. Certifikovaného instruktora si můžete najít online a zvolit si vhodný program.

» Cvičení z pohodlí domova. Váš domov vám může skvěle posloužit jako skutečná fitness oáza. Pokud s cvičením právě začínáte, může být pro vás představa návštěvy přeplněného fitness centra odstrašující.

Online trénink potom představuje skvělou alternativu k tradičním posilovnám či cvičebním studiím. Můžete vyzkoušet různé programy z pohodlí vašeho obývacího pokoje, naučit se základy, než se vydáte na do skutečného světa fitness klubů a tělocvičen.

Nevýhody online fitness

Pokud uvažujete o možnosti online fitness programu, měli byste provést sebereflexi. Zhodnocení vaší povahy je klíčové. V případě, že máte permanentní problém se sebemotivací a neradi cvičíte doma, pravděpodobně byste měli dát přednost cvičení v prostředí fitness centra.

Výrazná nevýhoda online fitnessu je ta, že vám nikdo nemůže zkontrolovat správnou formu provedení cviků. Jen malé množství online fitness programů nabízí možnost kontroly správnosti techniky provedení cviků vyškoleným instruktorem.

Především začátečníci nebo ti, kteří se zotavují po zranění, mohou provádět cviky nesprávně. Díky této kontrole vám může osobní trenér ve vašem fitness centru poradit změny a úpravy na základě vašeho aktuálního stavu.

Na tuto skutečnost jsme ovšem při tvorbě služby online trenér FitCoach mysleli

Služba briliantové členství nabízí klientovi možnost skype konzultací s vybraným online trenérem. Prostřednictvím skype spojení vám názorně cvik ilustruje a poté zkontroluje vaši techniku provedení cviku, případně navrhne korekce či vhodné alternativy daného cviku. Získáte tak stejnou péči jako od osobního trenéra ve fitness centru.

Další možnost zkontrolovat váš aktuální stav svalového rozvoje, případných svalových dysbalancí a postury představuje naše nová služba. Jedná se záložku Foto, kde si uživatel může nahrát své foto před zahájením a po absolvování vybraného programu. Fotografie poslouží uživateli i online trenérovi jako zpětná vazba, zda-li jsou výsledky vašeho cvičebního úsilí optimální.

Jak začít trénovat s online trenérem FitCoach?


Pokud jste se rozhodli, vyzkoušet online trénink, zvažte následující body

1. Rozhodněte se, jaký typ programu a zpětnou vazbu potřebujete. Toto je nejdůležitější krok. Pokud hledáte kvalitní cvičební a stravovací plán bez možnosti individuální pomoci online osobního trenéra, zvolte si zlaté členství. Jestliže hledáte individuální pomoc certifikovaného a zkušeného online trenéra, který vám bude vyhovovat, pak je briliantové členství tou správnou volbou.

2. Zvolte svůj rozpočet. Rozhodněte se, kolik jste ochotni do služby investovat. Pokud hledáte individuální péči, měli byste si vyčlenit i přiměřený rozpočet. Programy šité na míru dle potřeb a cílů klienta jsou finančně náročnější.

Online trenér FitCoach nabízí tři základní služby

1. Stříbrné členství

Tato služba je zdarma. Členství nabízí možnost sestavit si svůj osobní cvičební a stravovací program na týdny dopředu. Program by měli využít především ti, kteří mají určité zkušenosti v tvorbě tréninkových a stravovacích plánů.

Stříbrné členství je vhodné pro zkušené sportovce a trenéry, kteří hledají vhodnou možnost vedení online záznamů ve svém tréninkovém deníku. Mohou je využít pro plánování tréninkového procesu svého sportovního týmu či svěřence. Jejich záznamy jsou jim poté k dispozici kdykoli a kdekoli.

2. Zlaté členství

590 Kč / 3 měsíční program nebo 990 Kč / 6 měsíční program. Pokud hledáte možnost cvičení a stravování dle kvalitního cvičebního a stravovacího plánu, který je sestaven zkušenými a certifikovanými trenéry, bez možnosti osobní péče ve formě online konzultací a motivace osobního online trenéra, pak je tento typ členství tou správnou volbou.

Funkce cvičební a stravovací asistent nabízí uživateli skvělou možnost plánování cvičení a jídelníčku na týdny dopředu. Zlaté členství nabízí zpětnou vazbu a sledování svých dosažených výsledků prostřednictvím kontroly:

› fotografií před a po ukončení vybraného programu,

› aktuálního stavu BMI,

› měření svalových partií a

› kontroly plnění plánu přijatých a vydaných kalorií prostřednictvím sestaveného stravovacího a cvičebního plánu.

3. Briliantové členství

1 990 Kč / 1 měsíční program. Skvělá volba pro všechny, kteří hledají možnost individuální péče online trenéra. V případě, že ztrácíte motivaci, potřebujete konzultovat své cvičební potřeby, cíle, či zkontrolovat správnou techniku provedení navržených cviků, je briliantové členství pro vás tou nejlepší volbou. Svého osobního trenéra můžete tak mít kdykoli a kdekoli po ruce.

A to nejlepší na závěr

Pokud nedosáhnete pod vedením vybraného osobního trenéra vytoužených a vzájemně odsouhlasených výsledků, online trenér FitCoach vám garantuje vrácení všech finančních prostředků, které jste za program zaplatili. Jak je zřejmé, opravdu není co ztratit, kromě těch přebytečných špeků, kterých se hodláte zbavit.

Pojďte do toho s námi !

Využijte možnost vyzkoušet si program zdarma. Online trenér FitCoach nabízí novým klientům před zakoupením briliantového členství si službu pořádně otestovat. Dejte nám vědět prostřednictvím chatovacího okénka, kdy a s kterým online trenérem chcete program začít. O vše ostatní si již postaráme my.

Váš online trenér vás bude do 24 hodin od zaslání požadavku „chci bezplatně vyzkoušet briliantové členství“ kontaktovat prostřednictvím emailu. Zašle vám vstupní dotazník a spolupráce může začít. Po celý týden pak můžete plně využít výhod služeb certifikovaného online trenéra, který vám bude plně k dispozici. Takže no co ještě čekáte?

Ptejte se

Jakmile si vyberete konkrétní program, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatovacího okénka nebo nám přímo zavolejte. Zeptejte se nás na vše, co potřebujete vědět ohledně výhod zvoleného programu, personalizace, formy průběžné motivace, zahájení programu, prostě na všechno, co vás ohledně zvoleného programu zajímá.

Registrujte se

Vyzkoušejte si zdarma online prostředí, ve kterém bude koučink probíhat. Stříbrné členství nevyžaduje žádný dlouhodobý závazek využívání služby. Představuje skvělou možnost otestovat všechny možnosti a funkce, které online trenér FitCoach nabízí.

Poté bude snadné se rozhodnout, zda-li vám náš online tréninkový systém vyhovuje.

Nerozumíte některé funkci?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na to, co vás zajímá. Jsme tu přeci pro vás.

Pokud zjistíte že tréninkový systém FitCoach pro vás přeci jen není to pravé, není nic snazšího než svou registraci kdykoli zrušit.

Těšíme se na vás!

Komentujte